JS S/S 2014

by milinoff

1

Atėjo ir praėjo ta ilgai laukta metų diena- Juozo Statkevičiaus 2014 pavasario/vasaros drabužių kolekcijos pristatymas. Ahh, buvo taaaip gerai! Net nežinau, ką galėčiau neigiamo pasakyti apie visą šį nuostabų reginį. Nieko, kadangi manau, jog žmonių, nusivylusių gyvenimu buvo ir bus. Kam jų reikia dar daugiau? O aš koncentruojuosi į geruosius, o ne bloguosius dalykus. Juk reikia džiaugtis, kad Lietuvoje turime TOKĮ Dizainerį iš didžiosios raidės!

Renginio pradžios nesupratau, bet tik trumpam. Ant “podiumo“ išbėgo karatistai ir atliko kelis savo pratimus. Visų reakcija buvo: “Ką? Kas čia buvo?..“, beet iškart po to užgrojo rytietiška muzika ir ant akmenukų pradėjo ryškėti vandenynas lietaus metu ir kiti vaizdai.

Tada prasivėrė juodai žėrinčios užsklandos ir pasirodė “rytiečiai“ vyrai su kimono. Prieš kiekvieno modelio įėjimą ir išėjimą jie praverdavo užsklandas ir vėl užverdavo. Atrodė daug efektingiau nei vaizdas, kai modeliai išeina iš kampų ar panašiai.

O dabar apie pačią kolekciją: žiūrėjau ir gėrėjausi. Batai, rankinės, sijonai, suknelės, švarkai, kelnės, šortai, palaidinės!!.. Viskas buvo taaip nuostabu. Iš pradžių pasirodė baltai apsirengę modeliai, vėliau jų aprangos tonai darėsi vis tamsesni-rudesni. Paskui įžingsniavo mergina su aukštakulniais, kurių kulnai buvo neoniniai oranžiniai. Toliau sekė rankinės, delninės, kuprinės (beje, visų kuprinių grožis buvo nenusakomas. O kad aš bent vieną tokią turėčiau!..) su neoninėmis detalėmis. Neilgai trukus prasivėrė užsklanda ir įėjo neoninis vyrukas
. Nuo galvos iki kojų apsirengęs ryyyškiai ryškiai geltona neonine spalva. Pamatėme ir modelių su neoninėmis suknelėmis ar kostiumais. Atrodė įspūdingai ir efektingai.

Dar įsiminė ilgi juodi apsiaustai ir trumpos “lėliškos“ juodos suknelės. Tiesa, jos man priminė pačio Juozo kurtą suknelę Oksanai Pikul jos vestuvėms. O ji buvo nuostabi!

Įspūdį darė ir detalės. Jų būta įvairių: vaikinai dėvėjo rytietiškas juosteles, apvyniotas įvairiose vietose, merginų plaukus puošė gėlytės, japoniški pagaliukai, pinti miniatiūriniai skėčiai ir kiti galvos apdangalai ar detalės. Taip pat kai kurių modelių aprangą pagyvino apsaugos keliams. Neįprasta, bet išradinga.

Visą šou vainikavo Edita Vilkevičiūtė su elegantišku baltu kimono ir apsiaustu. Buvo galima išvysti ir kitų garsenybių su Juozuko kurtais drabužiais- Jurgitą Jurkutę, Astą Valentaitę, Martyną Kavaliauską, Nikolajų Ciskaridzę.

Kai Edita paliko podiumą, ant jo įžingsniavo ir šios kolekcijos tėvasJuozas Statkevičius. Įėjo jis ne šiaip sau su paprastu kostiumu, o su kimono! Taip taip, tai nustebino visus. Jam einant labirinto takeliais, žmonės negailėjo plojimų ir baltų gėlių žiedų. Staiga sustojęs, jis rankos mostu nusiplėšė barzdą ir parodė savo plačią, gražią šypseną visiems susirinkusiems:)

Ką aš galiu pasakyti? Buvo verta. Tikrai tikrai verta. Kiekvieną kartą, kai Juozas pristato vis naują kolekciją, stebiuosi- kaip jis sugeba tiek visko sugalvoti ir iki pat smulkmenų išpildyti?? Manau, jog kiekvienas pripažins, kad jis- lyg kelrodė žvaigždė Lietuvos mados pasaulyje. Šaunuolis! Linkiu nenustoti kurti ir stebinti visų mūsų dar dauug metų:)

Sumaniau ir aš padaryti kelias nuotraukas. Tiesa, atsiprašau už jų kokybę, kadangi teko fotografuoti su telefonu. O ir kitų, stebinčių šią kolekciją, nenorėjau trugdyti:)

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

Nenustoja stebinti:)
16

Vero Moda dress, Vintage scarf with butterflies, Boots from Norway

Reklama